Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paříž

9. 6. 2008

Paříž

29. - 31. 5. 2008

Účastnice: Eliška Kirchnerová

                   Hanka Pospíšilová

                   Jana Šímová

                   Tereza Malotová

   Výborný tip pro milovníky bruslení. Každý pátek - celoročně, v případě příznivého počasí se v Paříži jede jízda na in - line bruslích.

   Start je ve 22.00 hod v pátek u stanice metra Gare Montparnasse, sraz účastníků nelze přehlédnout, je to hned u výlezu z metra. Okruh je každý týden jiný, ale vždycky aspoň část vede centrem Paříže, jede se to 3 hodiny a celková délka je kolem 30 - ti km.

   Jede v závislosti na počasí až 6 000 lidí, trasa vede po silnici, kostkách, tunelem, podle toho, co zrovna organizátoři vymyslí. V době průjezdu bruslařů je zastavená doprava.

   Zpočátku bylo tempo dost pomalé, zhruba od poloviny začali jezdci odpadat a jelo se svižně. Poslední půlhodinu už jsem jela spíš silou vůle. Ani ne tak z únavy, ale byla jsem ještě přetočená o + 4 hodiny z Almy a chtělo se mi spát.

   Na www.pari-roller.com najdete všechny potřebné informace, většina je francouzsky, ale základní fakta jsou i v angličtině.

   V kolonce randonée a pododkazu parcours je vždy v pátek zveřejněná mapa trasy na večer a také jsou tam všechny mapy předchozích kol. Naše jízda byla 30.5. Měly jsme obrovské štěstí na počasí, v noci bylo 24 stupňů, trasa vedla krásnými místy, několikrát jsme míjeli blikající Eifelovku, Champs-Élysées a spoustu dalších pařížských krás, které jsem občas ani nestíhala vnímat, protože bylo potřeba sledovat cestu a její nástrahy.

   Trasa nebyla náročná, ale také nic pro začátečníky. Je potřeba počítat s davem bruslařů, kteří se snaží předjíždět, občas jsou sjezdy z kopce - brzda dostala zabrat, jednou jsme projížděli tunel. Asfalt není ideálně hladký, projíždí se křižovatky s kostkami a můj největší nepřítel byla světýlka v silnici. Na ty když se najede, tak je skoro hotovo. Chce to aspoň chrániče na ruce a helmu. Čekala jsem, že své údy omlácené ze squashe doplním nějakým novým zraněním, ale nestalo se.  Bilance naší čtyřky - bez pádu.

   Zpátky na nádraží Montparnasse se přijelo v 1 ráno. Je potřeba hned naběhnout do metra než ho zavřou!

   Doufám, že to zase někdy zopakujeme!!!!

                                                                                            Tereza

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář